חיפוש
  • ortals

הפרת? שילמת!

משבר הקורונה נראה שמסרב מלעזוב אותנו, וכך גם הסנקציות הכלכליות אשר באות לידי ביטוי במתן דו"חות רבים ע"י משטרת ישראל וגורמי האכיפה.

רובם המכריע של הקנסות ניתן בגין אי-עטיית מסכה, ועומד על סכום של כ-500 ₪ על עבירה ראשונה, וכפל קנס (1,000 ₪) כאשר העבירה חוזרת על עצמה.

ישנם מצבים בהם פטור אדם מעטיית מסכה בשל מוגבלות, או מצבים בהם ניתן דו"ח מסיבות לא מוצדקות לדעת מקבל הדו"ח, שכן במקרים אלה ניתן על פי חוק להגיש בקשה לביטולו בתוך 30 יום מהמועד בו ניתן הדו"ח המקורי, או לחלופין לבקש להישפט בגין אותו הדו"ח בפרק זמן של 30 יום, במטרה להוכיח את חפותו של מקבל הדו"ח ולהביא לביטולו או להוביל להפחתת גובה הקנס.

חשוב לציין כי לא ניתן להגיש במקביל את שתי הבקשות הנ"ל, ויש להמתין לתשובה בגין הבקשה לביטול הקנס בטרם הגשת הבקשה להישפט.

יש לזכור כי הגשת בקשה לביטול הקנס אינה דוחה את מועד התשלום המקורי, שכן אי התשלום במועד יכול להוביל לתוספת של 50% מגובה הקנס, ולכן יש לשלמו בתקופה של עד 60 יום מיום קבלתו.

במידה והוחלט על הגשת בקשה להישפט, יש לקחת בחשבון את הסיכונים, שכן מדובר בהליך מנהלי המתנהל באופן קצר למדי, שכן יש לבחור בקפידה את הטיעונים המוצגים לשופט אשר יתבססו על טיעונים משפטיים, במטרה להוביל לייעול ההליך ולביטול או הפחתת גובה הקנס, ובכך להימנע ממצב בו עשוי השופט לחייב את המבקש בתשלום קנס גבוה יותר וכן הוצאות משפט.


3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול