top of page
חיפוש
  • ortals

מרעיון להצלחה – "סוף מעשה במחשבה תחילה"

עודכן: 7 בספט׳ 2022


רבים אינם יודעים, כי עם בואו של רעיון חדש לעולם, וניסיון לפתחו למוצר, אחד מהדברים החשובים ביותר הוא ההגנה על האמצאה. תכנון נכון של פורטפוליו הקניין הרוחני (IP) יכול לחסוך מרץ, זמן וכסף רב. אז הנה, כדמי חנוכה, אנו שמחים להאיר בפניכם חמש נקודות מפתח, אשר כדאי לקחת בחשבון, רגע לפני שקופצים למים העמוקים.

1. הקפידו להחתים על הסכמי סודיות, ומומלץ להגישprovisional patent - הגיתם רעיון, יזעתם ותכננתם ויש בידכם מוצר, או לפחות פרוטוטיפ שאתם מעוניינים לקדם לרישום פטנט. אל תעשו שום צעד לפני שהחתמתם את הצדדים עמם אתם מעוניינים להתקשר, (כן, גם משרדי פטנטים) על הסכמי סודיות. בארה"ב ניתן להגיש provisional patent אשר מאפשר רישום מוקדם של האמצאה (באופן כללי ומקל), ומקנה הגנה במשך 12 חודשים עד לרישומו בפועל של הפטנט, בהם לא ניתן לרשום אמצאה זהה על ידי מי שאינו בעל ה provisional. ההליך ידידותי, וניתן לפנות למשרדנו לקבלת הנחיות והגשה.

2. ככל שמדובר באמצאה הפונה לקהל הצרכני הרחב, בניית המותג סביבו הנה חלק בלתי נפרד מההצלחה. משבחרתם את השם שילווה אתכם, נמליץ לרשום סימן מסחר, בפרט כאשר מדובר במוצר מצליח. בניגוד לפטנט, אין הגבלה של זמן, אך מרגע שהמוצר יצא לשוק הוא חשוף למתחרים שינסו לרשום סימני מסחר.

3. ערכו חיפוש מקדים, למנוע תסכולים מיותרים – לאחר ההחלטה על רישום, ולפני ביצוע הרישום בפועל יש לבצע חיפוש במאגר סימני המסחר והאמצאות לסימן המסחר והאמצאה המבוקשת. בכך ניתן לחסוך זמן וכסף בהמתנה לאישור סימן מסחר קיים או להגשה של אמצאה אשר נמצאת כבר בשוק. החיפוש הוא הליך קל, ויש לוודא כי עו"ד או משרד הפטנטים שמטפל בדבר עושה זאת בתחילת ההליך.

4. תכננו את האסטרטגיה הגלובלית, להגנה על האמצאה – מי מאיתנו לא רוצה להתרחב. חשוב להדגיש כי תכנון נכון של רישום פטנטים במדינות מפתח בעולם, עשוי להוות את נקודת המפנה. נבהיר כי מיום רישום הפטנט תוכלו לרשום פטנטים נוספים, המושתתים על הפטנט הנרשם, בתוך שנה בדרך כלל מיום הרישום. על כן מדובר במרוץ נגד הזמן, ובתכנון נכון של כסף ואסטרטגיה עסקית. תכנון מקדים עשוי להוות את השוני בין הצלחה מסחררת לכישלון מפואר.

5. פנו לגורמים מקצועיים לקבלת מעטפת רחבה – הן בחשיבה אסטרטגית מקיפה לעניין הפטנט, ורישומו בעולם, והן להגנה מירבית ומיטבית על המותג וסימני המסחר בהם תבחרו. משרדים אשר מתמחים בנוסף על קניין רוחני גם בדין מסחרי, דיני חברות וראיה עסקית וכלכלית, עשויים לאפשר לכם לצמוח ולשגשג באופן רוחבי, ולהציג לכם את ראיית המאקרו הכה נדרשת בנקודת זמן קריטית זו של העסק שלכם. נרצה לשתף ולהמליץ לכל יזם מתחיל, ולא רק, לצפות ב VLOG של שרון רבי- יוזמת וממציאה של מברשת דפני,אשר יחד עם אביה ובמרתף ביתם, המציאה את המברשת המהפכנית.

משרדנו מלווה את חברת דפני מיום הקמתה, ונותן מענה רחב לכלל צרכיה, ביניהם גם קניין רוחני.13 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ארנונה – מי משלם?

כידוע, מלבד לשבעת המינים בהם נשתבחה ארץ ישראל, ארצנו השתבחה לה במגוון רחב של מיסים: מס הכנסה, מס ערך מוסף, מס רווח הון, מס שבח, מס רכישה, מס הבלו ועוד ועוד. מבין המיסים בהם נשתבחה המכורה, מצויה לה האר

מרוב מהפכה משפטית כבר שכחנו שהייתה רעידת אדמה... שינוי מתווה תמ"א 38.

בשבוע שעבר הורגשו בישראל מס רעידות אדמה בדרגות שונות. רעידות האדמה העלו את העובדה המבהילה, אשר רובנו מדחיקים באופן שיטתי, שהמומחים צופים רעידת אדמה משמעותית בישראל בשנים הקרובות. הנתונים אינם מזהירי

עילת הסבירות, שמעתם לאחרונה על המושג הזה?

בינואר 2023 הציע שר המשפטים יריב לוין לבטל את עילת הסבירות, כחלק מתוכניתו למהפכה משפטית נרחבת והמושג "עילת הסבירות" עלה לכותרות. עילת הסבירות למעשה משמשת את בית המשפט כדי לבחון החלטות שלטוניות והוא יכ

Comments


bottom of page