חיפוש
  • ortals

"שום דבר לא קשה יותר, ולכן יקר יותר, מאשר להיות מסוגל להחליט" נפוליאון תומך החלטות – מהו?

אחרונה, יצר האפוטרופוס הכללי פונקציית ביניים, אשר באה להוות תמיכה ביחידים שאינם מוגדרים על פי החוק כבלתי כשירים, אך זקוקים לעזרה מגורם חיצוני בעת קבלת החלטות בעניינים : אישיים כספיים ובריאותיים (כולם יחד או חלק מהם)

תפקיד זה למעשה מהווה שלב מוקדם לאפוטרופסות. אין באפשרותו של תומך ההחלטות לקבל החלטות בלעדיות בעבור הממנה, ואין הוא מהווה מיופה כוחו של הממנה אותו, אלא אם זה הורה שכך יהיה, ונתן לו ייפוי כח מדוייק במפורש לעניין ספציפי.

תומך החלטות יכול שיהיה כל אדם בגיר בן 18 ומעלה, המתגורר בישראל, אשר הסכים להתמנות כתומך החלטות, והממנה כשיר ומעוניין במינויו, הוא אינו מצוי בניגוד עניינים עם הממנה, ואינו משמש כאפוטרופוס מקצועי. נציין גם כי ישנם מסלולים שונים של תומכי החלטות (תומך החלטות קרוב, תומך החלטות מתנדב ותומך החלטות מקצועי) הדורשים הסמכות שונות.

מינוי תומך החלטות מבוצע בבית המשפט למשפחה, בהליך ייעודי, אשר בו בוחן השופט את כלל דרישות החוק באשר לזהות תומך ההחלטות, כשירותו של הממנה ורצונו. לבית המשפט יש להגיע עם מסמכים שונים הנדרשים על פי החוק, לאחר תשלום אגרה והגשת בקשה מסודרת. בעת הדיון בבית המשפט, וככל שיאושר המינוי על ידי השופט, יקבע את "גבולות הגזרה" של תומך ההחלטות: מהו מרווח הפעולה המותר לו, ומהם התחומים הרלוונטים.

הליך זה למעשה, מאפשר לכל מי שנזקק לעזרה, , להיתמך ולהיעזר, באופן מפוקח ובטוח ומעגן את הנדרש במסגרת חוקית.

ככל וברצונכם לקבל מידע נוסף או ליווי בביצוע הליך שכזה, משרדנו ישמח לסייע.


3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול