top of page
חיפוש
  • ortals

טיסות בקיץ 2022

עודכן: 7 בספט׳ 2022

אז סוף סוף הגיע הקיץ המיוחל, וכמו בכל שנה, (למעט שנות הקורונה האחרונות ששיבשו באופן נרחב את עולם הטיסות והחופשות) עשרות אלפי ישראלים נרגשים רכשו כרטיסי טיסה ליעדים שונים ומעניינים בעולם.


למרבה הצער, הדרך אל האושר עוברת דרך קשיים, ואף מגיעה לכדי עוגמת נפש של נוסעים רבים, אשר נגרמת משתי סיבות עיקריות, הראשונה, היא עומס רב של נוסעים בשדות התעופה, שחיכו במשך מעל שנתיים לטייל ולנפוש בעולם, והשניה היא בשל חוסרים כבדים בכוח אדם בחברות התעופה השונות, וכן בשדה התעופה בן גוריון.


המידע שיובא להלן יסקר בקצרה אודות זכויות חשובות המגיעות לנוסע על פי חוק שירותי תעופה בישראל.

איחורים בטיסות –

נקבע כי פיצוי על איחור בטיסה יינתן רק לאחר 3 שעות עיכוב, ובגינו תינתן לנוסעים ארוחה על חשבון חברת התעופה. ככל והעיכוב נמשך למעלה מ-5 שעות, יזכו הנוסעים לקבל בנוסף לארוחה גם החזר כספי או כרטיסי טיסה חליפיים.

במידה והעיכוב נמשך למעלה מ-8 שעות, בנוסף לאמור לעיל, יזכו הנוסעים בפיצוי כספי, בתוך 45 יום ממועד הדרישה בכתב לחברת התעופה.

לעיתים, עיכוב בטיסה מתרחש לאורך שעות ארוכות ואף מתעורר צורך בשהייה של לילה בשדה התעופה, בקרות מקרה שכזה, על חברת התעופה לממן לנוסעים נסיעה למקום הלינה, את הלינה במקום ושוברי מזון בסיסיים.


נוסע שמימן את האמור בפסקה שלעיל, מכספו הפרטי, יידרש להציג לחברת התעופה קבלות במעמד דרישת החזר הכספים ששולמו.

מנגד, החוק האירופאי, ידידותי יותר ובא לקראת הטסים באופן שככל וישנו עיכוב של מעל 3 שעות בנחיתה, יינתן לנוסעים פיצוי כספי של 250-600 יורו, (במאמר מוסגר יצוין כי החוק האירופאי מתייחס לטיסות של חברות אירופאיות בלבד).


למרות כל האמור לעיל, לרשות חברות התעופה עומד פטור שנקבע בחוק, לפיו לא ידרשו להעניק פיצוי לנוסעים, במידה וחברת התעופה הוכיחה כי הטיסה עוכבה או בוטלה מכוח נסיבות שלא היו בשליטתה, או במידה והודיעה לנוסע על כך 14 יום בטרם מועד הטיסה.


מזוודות וציוד אישי –

לאחרונה, בשל הסיבות שהובאו בתחילתו של הפוסט, ישראלים רבים מוצאים עצמם ביעד החופשה ללא המזוודות שלהם.

החוק קובע כי אחריות על המזוודות ותכולתן עוברת לחברת התעופה בשעת מסירתן מידי הנוסע לנציג חברת התעופה.


המזוודה לא הגיעה איתכם ליעד? יש לדווח על כך לנציג חברת התעופה תוך 21 יום משנודע לכם על כך , וחברת התעופה תידרש לפצות אתכם בתוך שבוע.

כמו כן, במידה ונאלצתם לרכוש בגדים בשל מזוודה שנאבדה או לא הגיעה ליעד, ניתן לקבל פיצוי כספי על כך מחברת התעופה עד לסך של 1,300 דולר, קבלת הפיצוי מותנה בהצגת קבלות.


וכשזה נאמר, נותר לנו לאחל לכם טיסה וחופשה נעימה, שמרו על עצמכם ועל זכויותיכם.
7 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ארנונה – מי משלם?

כידוע, מלבד לשבעת המינים בהם נשתבחה ארץ ישראל, ארצנו השתבחה לה במגוון רחב של מיסים: מס הכנסה, מס ערך מוסף, מס רווח הון, מס שבח, מס רכישה, מס הבלו ועוד ועוד. מבין המיסים בהם נשתבחה המכורה, מצויה לה האר

מרוב מהפכה משפטית כבר שכחנו שהייתה רעידת אדמה... שינוי מתווה תמ"א 38.

בשבוע שעבר הורגשו בישראל מס רעידות אדמה בדרגות שונות. רעידות האדמה העלו את העובדה המבהילה, אשר רובנו מדחיקים באופן שיטתי, שהמומחים צופים רעידת אדמה משמעותית בישראל בשנים הקרובות. הנתונים אינם מזהירי

עילת הסבירות, שמעתם לאחרונה על המושג הזה?

בינואר 2023 הציע שר המשפטים יריב לוין לבטל את עילת הסבירות, כחלק מתוכניתו למהפכה משפטית נרחבת והמושג "עילת הסבירות" עלה לכותרות. עילת הסבירות למעשה משמשת את בית המשפט כדי לבחון החלטות שלטוניות והוא יכ

Comments


bottom of page