חיפוש

כשהלכתי לבית הספר שאלו אותי מה אני רוצה להיות כשאהיה גדול. אמרתי: "מאושר". אמרו לי: "לא הבנת את המשימה". עניתי: "אתם לא הבנתם את החיים". ג'ון לנון

אם תשאלו כל העובד, מהו התמריץ העיקרי שיגרום לו תחושת סיפוק במקום העבודה, סביר להניח כי תשובתו תהיה כי אין תמריץ כבד משקל יותר מזה שמרגישים בחשבון הבנק. אך המשק הישראלי, בכללותו, חווה בימים אלה את אחד המשברים הגדולים שידע, בפרספקטיבה היסטורית, כתוצאה מהמשבר, הנובע מהתפשטות נגיף קורונה בעולם ובפרט בהתייחס לישראל. המשבר, המצוי בעיצומו חולש על פני כלל המגזר העסקי והציבורי, כאשר בשלב זה טרם ניתן לצפות לסיומו. פועל יוצא של המצב הנוכחי, הינו האטה במחזור הכספי של עשרות אלפי עסקים בישראל, אשר מקשה על מעבידים לתגמל את עובדיהם. ברור לכולם שעובד מתוגמל הוא עובד מרוצה, ותמריצים קושרים אותנו למקום העבודה, מחזקים את המוטיבציה, הפרודוקטיביות ותחושה של הגשמה עצמית. לא תמיד ניתן לאשר העלאה בשכר, אבל גם להטבות לעובדים כגון אופציות לרכישת מניות יש ערך כלכלי, ולעתים יותר קל לתת אותן לעובד. הענקת אופציות לעובדים הינה פרקטיקה מקובלת במשק הישראלי בכלל ושכיחה למדי בעולם ההיי-טק בפרט. האופציות מהוות אמצעי זול עבור החברות המעסיקות, בשל העובדה שהן אינן כרוכות בהוצאה כספית מיידית ומאידך הן מאפשרות לעובדים ליהנות מהצלחת החברה ולהשתתף בתקבול העתידי שיתקבל אם וכאשר החברה תגיע לאקזיט. מדוע זו אופציה כדאית למעסיק? חיסכון בהוצאות – חברות שמציעות אופציות לעובדים חוסכות חלק מההוצאות השוטפות הקבועות במזומן, וממירות אותן באפשרות לדילול חלקם של בעלי המניות בעתיד. דילול זה הוא בלתי נמנע, מכיוון שהחברה מנפיקה מניה חדשה לעובד, וברוב המקרים מקבלת תמורתה סכום נמוך יותר מערכה. יצירת אינטרס משותף – היתרון במתן אופציות היא לקשור בין האינטרסים של העובדים לאלו של בעלי המניות, שעלולים להיות מנוגדים – מכיוון ששכר גבוה מדי לעובדים עלול לפגוע ברווחיות החברה. עם זאת, חלוקת אופציות נדיבה מדי תבוא לבסוף על חשבון ציבור בעלי המניות, ולכן חלוקת אופציות צריכה להתבצע בפרופורציות המתאימות. סעיף 102 לפקודת מס הכנסה, מאפשר לחברה המעוניינת להקצות מניות/אופציות לעובדיה (שאינם בעלי שליטה) לבחור בין שני מסלולים עיקריים למיסוי הקצאות לעובדים עם מינוי נאמן: א) "מסלול הוני". ב) "מסלול פירותי". ככלל יצוין, כי "המסלול ההוני" יאפשר לעובדים בעלי האופציות ליהנות משיעור מס מופחת עד כדי שיעור של 25%, אך מנגד לא תותר הוצאה לחברה. "המסלול הפירותי" אשר יטיל מס בשיעור מלא על העובדים (מס הכנסה וביטוח לאומי עד לתקרה) ומנגד תותר הוצאה לחברה.

למשרדנו ניסיון בליווי חברות ויחידים בעולם האופציות וכי ניתן לפנות אלינו לקבלת ייעוץ או שירות. המידע המוצג לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי.

0 צפיות0תגובות
  • ortals

רבים אינם יודעים, כי עם בואו של רעיון חדש לעולם, וניסיון לפתחו למוצר, אחד מהדברים החשובים ביותר הוא ההגנה על האמצאה. תכנון נכון של פורטפוליו הקניין הרוחני (IP) יכול לחסוך מרץ, זמן וכסף רב. אז הנה, כדמי חנוכה, אנו שמחים להאיר בפניכם חמש נקודות מפתח, אשר כדאי לקחת בחשבון, רגע לפני שקופצים למים העמוקים.

1. הקפידו להחתים על הסכמי סודיות, ומומלץ להגישprovisional patent - הגיתם רעיון, יזעתם ותכננתם ויש בידכם מוצר, או לפחות פרוטוטיפ שאתם מעוניינים לקדם לרישום פטנט. אל תעשו שום צעד לפני שהחתמתם את הצדדים עמם אתם מעוניינים להתקשר, (כן, גם משרדי פטנטים) על הסכמי סודיות. בארה"ב ניתן להגיש provisional patent אשר מאפשר רישום מוקדם של האמצאה (באופן כללי ומקל), ומקנה הגנה במשך 12 חודשים עד לרישומו בפועל של הפטנט, בהם לא ניתן לרשום אמצאה זהה על ידי מי שאינו בעל ה provisional. ההליך ידידותי, וניתן לפנות למשרדנו לקבלת הנחיות והגשה.

2. ככל שמדובר באמצאה הפונה לקהל הצרכני הרחב, בניית המותג סביבו הנה חלק בלתי נפרד מההצלחה. משבחרתם את השם שילווה אתכם, נמליץ לרשום סימן מסחר, בפרט כאשר מדובר במוצר מצליח. בניגוד לפטנט, אין הגבלה של זמן, אך מרגע שהמוצר יצא לשוק הוא חשוף למתחרים שינסו לרשום סימני מסחר.

3. ערכו חיפוש מקדים, למנוע תסכולים מיותרים – לאחר ההחלטה על רישום, ולפני ביצוע הרישום בפועל יש לבצע חיפוש במאגר סימני המסחר והאמצאות לסימן המסחר והאמצאה המבוקשת. בכך ניתן לחסוך זמן וכסף בהמתנה לאישור סימן מסחר קיים או להגשה של אמצאה אשר נמצאת כבר בשוק. החיפוש הוא הליך קל, ויש לוודא כי עו"ד או משרד הפטנטים שמטפל בדבר עושה זאת בתחילת ההליך.

4. תכננו את האסטרטגיה הגלובלית, להגנה על האמצאה – מי מאיתנו לא רוצה להתרחב. חשוב להדגיש כי תכנון נכון של רישום פטנטים במדינות מפתח בעולם, עשוי להוות את נקודת המפנה. נבהיר כי מיום רישום הפטנט תוכלו לרשום פטנטים נוספים, המושתתים על הפטנט הנרשם, בתוך שנה בדרך כלל מיום הרישום. על כן מדובר במרוץ נגד הזמן, ובתכנון נכון של כסף ואסטרטגיה עסקית. תכנון מקדים עשוי להוות את השוני בין הצלחה מסחררת לכישלון מפואר.

5. פנו לגורמים מקצועיים לקבלת מעטפת רחבה – הן בחשיבה אסטרטגית מקיפה לעניין הפטנט, ורישומו בעולם, והן להגנה מירבית ומיטבית על המותג וסימני המסחר בהם תבחרו. משרדים אשר מתמחים בנוסף על קניין רוחני גם בדין מסחרי, דיני חברות וראיה עסקית וכלכלית, עשויים לאפשר לכם לצמוח ולשגשג באופן רוחבי, ולהציג לכם את ראיית המאקרו הכה נדרשת בנקודת זמן קריטית זו של העסק שלכם. נרצה לשתף ולהמליץ לכל יזם מתחיל, ולא רק, לצפות ב VLOG של שרון רבי- יוזמת וממציאה של מברשת דפני,אשר יחד עם אביה ובמרתף ביתם, המציאה את המברשת המהפכנית.

משרדנו מלווה את חברת דפני מיום הקמתה, ונותן מענה רחב לכלל צרכיה, ביניהם גם קניין רוחני.


0 צפיות0תגובות
  • ortals

"בדרך כלל אני מבחין בהזדמנות רק כשהיא חדלה להיות כזאת", אמר מארק טווין.

שלא כמו טווין, פוסט זה מיועד למי שלא חפץ להחמיץ הזדמנויות. ​​​​​​​ התקופה בה אנו נמצאים שוברת אפילו את המוסכמות של עצמה, והקורונה איתנו במלוא "הדרה". הכלכלה אינה יציבה, רבים איבדו עבודתם או נמצאים בחל"ת תקופה ארוכה, עסקים לא נפתחים והשוק אינו חוזר לפעילות.

בהמשך לזאת, המצב בו אנו נמצאים טומן בחובו אפשרויות רבות, בעיקר בשוק הנדל"ן, אשר מהווה הזדמנות מעולה לרכישת דירה, בין אם למגורים ובין אם להשקעה או נכסי מקרקעין אחרים בזמנים בהם קיים מיעוט יחסי ברוכשים ניתן לנצל זאת לטובת מיקוח עם מוכרי דירות יד 2, וכן עם יזמי פרויקטים אשר ישמחו לשפר את תזרים המזומנים שלהם.


יתרה מכך, המדינה עושה מאמצים רבים כדי לעודד משקיעים לבצע עסקאות נדל"ן, לדוגמא הוזלת מס הרכישה למשקיעים מ-8% ל-5% (לדירה שנייה ואילך).

בנוסף, גם הבנקים הצטרפו למאמצים בכדי לעודד את הבנייה והצמיחה בארץ, בדמות של אופציות רבות אשר יאפשרו ללווים לעמוד בהחזרי המשכנתאות, כדוגמת דחיית תשלומים, הלוואות שימנעו פיגורי תשלומים, העלאת גובה המשכנתא עד ל75% מערך הדירה, הורדת ריבית ועוד.


משרדנו עתיר ידע וניסיון בכל הנוגע לעסקאות מכר מקרקעין לסוגיהן.

אם אתם מעוניינים לנצל את רוח התקופה ולרכוש דירה או מקרקעין אחר, אתם מוזמנים לפנות אלינו לצורך קבלת ייעוץ משפטי מקצועי ומקיף בנושא, ואנו נעזור לכם בהבנת משמעות העסקה על היבטיה הרבים


3 צפיות0תגובות
1
2
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon

Copyright Guy, Bachar & Co. Law Offices and Notary 2021

DESIGNED & BUILT BY TECH NOXE